Barbet
Psy

Rasy psów – Ba

Barbet

Mimo cech myśliwskich barbet jest psem opiekuńczym, cierpliwym i nie przejawia żadnej agresji. Te cechy spowodowały jego zatrudnienie w terapii osób chorych.
We Francji szkolenia psów w tym kierunku miało miejsce już w 1980 roku. W Polsce na obecną chwilę w terapii dzieci uczestniczą tylko 2 barbety. Pies ten jest też wspaniałym przewodnikiem osób niewidzących i niedowidzących. Właściwości sierści Barbeta powodują, iż nie sprawia on zagrożeń dla alergików. Sierść Barbeta jest wełniasta i bardzo gęsta, co sprawia, iż pies przypomina wyglądem niedźwiadka, przytulanie się do niego sprawia wszystkim dzieciom nie tylko przyjemność, ale i poczucie bezpieczeństwa. Nie należy dopuścić jednak, żeby z psa zrobiono żywą maskotkę. To pies myśliwski i przede wszystkim chciałby pracować zgodnie z zakodowanym instynktem. Z uwagi na niewielką liczbę barbetów większości z nich udaje się uczestniczyć w polowaniu. Pies nie należy do ruchliwych i miejscem jego zamieszkania może być dom z ogrodem, jak też mieszkanie w bloku, gdzie przy zapewnieniu mu odpowiedniej dozy spacerów może też czuć się dobrze.

Basset artezyjsko-normandzki

Hodowla psów rasy basset artezyjsko jest niewskazana w małych przestrzeniach, typu mieszkanie w bloku. Pies ten potrzebuje przestrzeni, żeby się wybiegać.
Warto pamiętać, aby swojego pupila nie narażać na samotność przez dłuższy okres czasu. Psa do samotności trzeba przyzwyczajać stopniowo od małego. Jeżeli tego nie zrobimy pies będzie wył i szczekał, co może niekorzystnie wpłynąć na nasze stosunki sąsiedzkie, szczególnie w bloku. Jeżeli w końcu mu się znudzi ujadać, może nam nawet zdemolować dom. Szczególnie ucierpią na tym nasze kwiatki, dywany czy pozostawione kapcie lub buty. Do ulubionych zabaw psa rasy basset artezyjsko normandzki należą przede wszystkim długie spacery, szczególnie w okolicach leśnych. W związku z tym, że bassety należą do psów myśliwskich jak zwietrzą trop jakiejś zwierzyny ciężko jest je zdyscyplinować. Kiedy nie prowadzimy psa na smyczy, wówczas może się nam wymknąć, a my możemy sobie wołać i wołać, a on i tak powróci kiedy będzie chciał lub sami się po niego nie pofatygujemy.

Basset bretoński

Psy rasy basset bretoński są przeznaczone dla ludzi cierpliwych i wyrozumiałych. Nie są one jakoś szczególnie wymagające jeśli chodzi o higienę, jednakże jak o każdego psa trzeba zwrócić szczególną uwagę na następujące sprawy.
Bassety bretońskie należy często szczotkować, aby nie dopuścić do zmierzwienia się sierści, dodatkowo mniej więcej co 3-4 miesiące należy psa obciąć i wykąpać. Po spacerze najlepiej pieskowi umyć wilgotnym ręcznikiem łapki, a w deszczowe i zimowe dnie wytrzeć również brzuch. Uszy naszego pupila musimy oczyszczać z zalegającej co jakiś czas woskowiny najlepiej preparatami dostępnymi w każdym sklepie zoologicznym. Jeżeli na zębach pojawia się kamień nazębny należy udać się do lekarza weterynarii, aby pomógł zwalczyć osadzające się bakterie. Kolejnym miejscem o które trzeba zadbać u psa rasy basset bretoński to jak u każdego z bassetów kręgosłup. Za czasów szczenięcych baseta trzeba wnosić i znosić po schodach. W okresie późniejszym nie należy pozwalać psu stawać na tylnych łapkach i tzw. „prosić”.

Recommended Posts

bulldog animal dog nature beauty 7476727
Psy

Rasy psów – Br

Psy brittany Każdy kto decyduje się na psa konkretnej rasy z pewnością szuka o nim informacji. Jednak jeśli chodzi właśnie o szczeniaka właśnie tej rasy musimy pamiętać o tym, że informacje które są o nim zawarte w książkach jak i również w Sieci bywają naprawdę bardzo różne. Jednak możemy być pewni co do jego narodowości, […]

dog border collie pet animal 7134183
Psy

Rasy psów – Bo

Bolończyki Najczęściej poszukujemy dwóch typów psów: psa obronnego lub psa do towarzystwa. Bolończyk jest z całą pewnością tym drugim typem i świetnie sprawdza się w swojej roli. Jeśli marzy nam się mały piesek, którym będziemy mogli się zajmować, a on chętnie będzie nam towarzyszył to bolończyk jest psem dla nas. Psy tej rasy uwielbiają pielęgnację, […]

hunt hunting dog billy
Psy

Rasy psów – Bi

Billy Dorosłe psy tej rasy mogą posiadać wagę, która mieści się w przedziale od około 25 do 30 kilogramów, wiadomo waga suczki wynosi troszkę mniej niż masa ciała psów. Posiadają one budowę ciała raczej atletyczną. Wysokość dorosłego psa wynosi od 60 do 70 cm, a suki mierzą od 50 do 62 cm. Posiadają one umaszczenie […]

string(15) "sidebar_layouts" 1