horses
Konie

Jak działa system KONID ?

Giełda koni w Bodzentynie: każdy wprowadzany na giełdę koń zostaje zaczytany czytnikiem RFID, a numer sprawdzony w internetowej bazie danych koni zaginionych. Jeżeli koń został skradziony zostanie zatrzymany wraz z osobą podającą się za jego właściciela.

Przejście graniczne w Cieszynie, wyrywkowa kontrola koni z transportu do Włoch, czytnikami RFID. W przypadku ujawnienia w transporcie skradzionych koni transport zostaje wstrzymany, powiadomieni prawowici właściciele i policja.

Każdy , kto chce kupić konia może zgłosić do systemu KONID prośbę o sprawdzenie czy koń posiada chip i czy nie został skradziony…..
Koń zgłoszony do zawodów, zczytanie kodu chipa uwiarygodnia jego pochodzenie i tożsamość… Zgon konia zachipowanego jednoznacznie określa jego pochodzenie, w przypadku wątpliwości firmy ubezpieczeniowej…

Tego wszystkiego nie da się określić posiadając paszport konia, jedynie wszczepiony implant RFID, zarejestrowany w internetowej bazie danych KONID może uchronić właścicieli koni przed ich kradzieżą czy zaginięciem.

Ta nowoczesna technologia zastępuje dotychczasowe niehumanitarne i bolesne metody znakowania jak: tatuowanie, wymrażanie czy wypalanie znaków na skórze zwierzęcia. System chipów umieszczanych metodą injekcji umożliwia po raz pierwszy rozwiązanie problemu identyfikacji koni, który nie wywołuje u nich żadnych dolegliwości zdrowotnych i psychicznych.

Implanty RFID to nie tylko możliwość odzyskania zaginionego czy skradzionego konia ale również możliwość identyfikacji koni w dużych stadninach, stadach czy prywatnych hodowlach koni. Palenie czy wymrażanie numerów staje się mało efektywne przy zastosowaniu elektronicznego chipa RFID.

Wszczepianie elektronicznych chipów koniom znane było już kilkanaście lat temu w krajach Europy zachodniej i w USA. Wszczepiony implant jednoznacznie określał danego osobnika. Technika RFID poszła tak daleko, że dzisiaj stosowane chipy są wielkości ziarna ryżu i mogą być bezinwazyjnie wszczepiane zwierzętom, ptakom czy rybom. Mikrochip jest elektronicznym urządzeniem pasywnym, nie wymagającym zasilania. Po wszczepieniu jest obojętny dla zwierzęcia. Jego numer można zczytać, przy pomocy czytników RFID, nawet z odległości kilkunastu centymetrów, przykładając go do miejsca, w którym został wszczepiony mikrochip.

Mikrochipy RFID znalazły zastosowanie nie tylko w identyfikacji zwierząt lecz również w zastosowaniach przemysłowych i handlowych. Są one stosowane w hipermarketach, poprzez umieszczenie ich w produktach, tak aby uniemożliwić ich kradzież (bramki przy kasach). Chipy RFID znalazły również zastosowanie przy identyfikacji półproduktów w kolejnych etapach produkcyjnych w zakładach przemysłowych.

Recommended Posts

bulldog animal dog nature beauty 7476727
Psy

Rasy psów – Br

Psy brittany Każdy kto decyduje się na psa konkretnej rasy z pewnością szuka o nim informacji. Jednak jeśli chodzi właśnie o szczeniaka właśnie tej rasy musimy pamiętać o tym, że informacje które są o nim zawarte w książkach jak i również w Sieci bywają naprawdę bardzo różne. Jednak możemy być pewni co do jego narodowości, […]

dog border collie pet animal 7134183
Psy

Rasy psów – Bo

Bolończyki Najczęściej poszukujemy dwóch typów psów: psa obronnego lub psa do towarzystwa. Bolończyk jest z całą pewnością tym drugim typem i świetnie sprawdza się w swojej roli. Jeśli marzy nam się mały piesek, którym będziemy mogli się zajmować, a on chętnie będzie nam towarzyszył to bolończyk jest psem dla nas. Psy tej rasy uwielbiają pielęgnację, […]

hunt hunting dog billy
Psy

Rasy psów – Bi

Billy Dorosłe psy tej rasy mogą posiadać wagę, która mieści się w przedziale od około 25 do 30 kilogramów, wiadomo waga suczki wynosi troszkę mniej niż masa ciała psów. Posiadają one budowę ciała raczej atletyczną. Wysokość dorosłego psa wynosi od 60 do 70 cm, a suki mierzą od 50 do 62 cm. Posiadają one umaszczenie […]

string(15) "sidebar_layouts" 1