bulldog animal dog nature beauty 7476727
Psy

Rasy psów – Br

Psy brittany

Każdy kto decyduje się na psa konkretnej rasy z pewnością szuka o nim informacji. Jednak jeśli chodzi właśnie o szczeniaka właśnie tej rasy musimy pamiętać o tym, że informacje które są o nim zawarte w książkach jak i również w Sieci bywają naprawdę bardzo różne.
Jednak możemy być pewni co do jego narodowości, gdyż pochodzi on z Francji. Nazwa natomiast wychodzi się z jednej z jej prowincji, i tak właśnie Brittany stał się naprawdę bardzo popularnym psiakiem. Cenią sobie go ludzie praktycznie na całym świcie, dlatego też z roku na rok rasa ta staje się coraz bardziej powszechną. Musimy jednak pamiętać o tym, że jest to pies typowo myśliwski, dlatego też gdy już posiadamy zwierzęta w swoim domu, mogą się pojawić pewne konflikty z ich zaakceptowaniem przez właśnie tego psa. Dodatkową lecz również niezbędną informacją jest także to, że psy te wymagają sporej ilości ruchu, dlatego też jeśli ktoś mieszka w blokach to raczej powinien zrezygnować z chęci posiadania psa tej rasy, gdyż może się to negatywnie odbić na jego charakterze.

Buldog amerykański

bulldog animal dog nature beauty 7476727Na samym początku te psy były hodowane w USA, a pierwowzorem dla nich był oczywiście buldog amerykański. Należy zauważyć, że charakteryzują się one specyficznym wyglądem, oraz oczywiście zachowaniem.
Z roku na rok przybywa ludzi, którzy pragną wejść w ich posiadanie. Niestety ale w naszym kraju występuje brak uznania tej rasy, dlatego też należy zauważyć, że nie występuje ona w naszej terminologii. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo wiele osób jest zafascynowanych tą rasą psów, właśnie ze względu na ich ładny wygląd, jak i również ciekawe umaszczenie. Wciąż powstają nowe hodowle, które specjalizują się rozmnażaniem właśnie tej rasy psów. Pies ten prezentuje się wspaniale, ze względu na to, że sprawia wrażenie niezwykle silnego, dlatego też coraz więcej osób jest nimi wprost oczarowanych. Należy jednak zauważyć, że należny włożyć ogromnie wiele wysiłku by wychować takiego szczeniaka na naprawdę dobrego kompana. Warto więc przed jego zakupem dobrze się nad tym zastanowić, gdyż możemy tego w późniejszym czasie żałować.

Buldog angielski

Buldog angielski wywodzi się od rzymskich psów bojowych, psy te służyły do szczucia byków na arenie średniowiecznej Anglii. Buldog angielski jest przez niektórych nazywany psim symbolem brytyjskości .
Od roku 1860 buldogi uzyskały status prawny, dzięki czemu zaczęły gościć na wystawach psów rasowych. Pierwszy raz buldoga mogliśmy podziwiać, na wystawie psów rasowych w Birmingham, to właśnie wtedy stworzono dla tej rasy specjalną klasę. Te psy na początku bardzo się od siebie różniły, niektóre z nich były małe inne miały spore rozmiary, ich uszy były stojące lub wiszące, także ich kufy różniły się znacząco długością.Buldog angielski to rasa stworzona przez człowieka, dzięki kynologom i ich selekcji powstała fenomenalna rasa. To z pewnością przyczyniło się to tego , że buldog jest bardzo towarzyskim psem i wymaga od swego właściciela, aby ten był za niego odpowiedzialny, a nasz pupil dzięki tej opiece będzie z nami się długo dzielił swą radością , oraz będzie nam wiernie towarzyszyć w każdej chwili naszego życia.

Buldożek francuski

Psy te są małymi ale świetnie zbudowanymi psami, dzięki czemu imponują swoją sylwetka. Niezwykle ciekawe jest także ich umaszczenie, gdyż jest to sieć krótka, a jednocześnie naprawdę wspaniała.
Cechuje ją to, że pomimo różnych barw musi znajdować się biel, dlatego też to właśnie dzięki tej bieli pies prezentuje się naprawdę bardzo wspaniale. Należy pamiętać, że bardzo często dzieje się też tak, że ludzie wybierają odmiany, które są tak zwaną mieszanką kawy z mlekiem, ponieważ prezentują się one idealnie. Wiadomo, że obecna jest tutaj naprawdę bardzo szeroka gama umaszczenia i możemy wybrać sobie pieska zarówno z domieszką czerwieni, jak i również czarnego. Z pewnością dla każdego znajdzie się coś idealnego. Warto jednak zwrócić swoja uwagę na fakt, że bardzo często ludzie cenią sobie fakt, że pies ten ma naprawdę bardzo delikatną i miękką sierść, co sprawia, że głaskanie go jest wyjątkowo przyjemne. Gdy dodatkowo będziemy dbali o regularne szczotkowanie możemy być pewni, że sierść będzie się prezentowała wspaniale.

Bulterier

bull terrier dog animal canine 933843Bulterier jest uważany przez hodowców i weterynarzy za dosyć zdrową rasę. Nie zanotowano zbyt wielu przypadków chorób u tych psów.
Jednakże dzięki wielkiej pracy wielu weterynarzy i pasjonatów udało się sklasyfikować choroby, które są stosunkowo częste u bulterierów. Pierwszym schorzeniem jest głuchota. Jest to najczęstsza choroba która dotyka bulteriera. Na szczęście są w Polsce ośrodki które zajmują się odpowiednio szybkim wykryciem i zdiagnozowaniem tegoż schorzenia. Współpracują one z hodowcami, którzy nie dopuszczają do rozmnożenia się osobników głuchych. Dzięki temu kupując bulteriera mamy coraz większą gwarancję, że nasz pies będzie zdrowy. Kolejne choroby które mogą dotknąć naszego pupila to problemy z sercem i nerkami. Wszystkie te schorzenia mają jednak korzenie genetyczne i my jako właściciele nie musimy być winni za chorobę psa. Oczywiście jeśli doprowadzimy do sytuacji w której świadomie i znacząco zagrozimy zdrowiu psa będzie to nasza wina. Musimy więc czuć się współodpowiedzialni za zdrowie psa, gdyż winniśmy mu opiekę i troskliwość.

Recommended Posts

bulldog animal dog nature beauty 7476727
Psy

Rasy psów – Br

Psy brittany Każdy kto decyduje się na psa konkretnej rasy z pewnością szuka o nim informacji. Jednak jeśli chodzi właśnie o szczeniaka właśnie tej rasy musimy pamiętać o tym, że informacje które są o nim zawarte w książkach jak i również w Sieci bywają naprawdę bardzo różne. Jednak możemy być pewni co do jego narodowości, […]

dog border collie pet animal 7134183
Psy

Rasy psów – Bo

Bolończyki Najczęściej poszukujemy dwóch typów psów: psa obronnego lub psa do towarzystwa. Bolończyk jest z całą pewnością tym drugim typem i świetnie sprawdza się w swojej roli. Jeśli marzy nam się mały piesek, którym będziemy mogli się zajmować, a on chętnie będzie nam towarzyszył to bolończyk jest psem dla nas. Psy tej rasy uwielbiają pielęgnację, […]

hunt hunting dog billy
Psy

Rasy psów – Bi

Billy Dorosłe psy tej rasy mogą posiadać wagę, która mieści się w przedziale od około 25 do 30 kilogramów, wiadomo waga suczki wynosi troszkę mniej niż masa ciała psów. Posiadają one budowę ciała raczej atletyczną. Wysokość dorosłego psa wynosi od 60 do 70 cm, a suki mierzą od 50 do 62 cm. Posiadają one umaszczenie […]

string(15) "sidebar_layouts" 1