dog border collie pet animal 7134183
Psy

Rasy psów – Bo

Bolończyki

Najczęściej poszukujemy dwóch typów psów: psa obronnego lub psa do towarzystwa. Bolończyk jest z całą pewnością tym drugim typem i świetnie sprawdza się w swojej roli.
Jeśli marzy nam się mały piesek, którym będziemy mogli się zajmować, a on chętnie będzie nam towarzyszył to bolończyk jest psem dla nas. Psy tej rasy uwielbiają pielęgnację, więc jeśli mamy zamiar pokazywać go na wystawach to będzie on w niebo wzięty. Sierść bolończyka jest długa i przyjemna w dotyku, jednak aby taka pozostała, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bolończyki są niewielkich rozmiarów gdyż osiągają 30 centymetrów wysokości w kłębie i ważą maksymalnie 4 kilogramy, ale posiadają wielki temperament. Te małe pieski jak większość małych ras, są bardzo żywiołowe. Bolończyki dodatkowo lubią towarzystwo i chętnie przebywają ze swoim panem. Jeśli myślimy o częstych wyjazdach powinniśmy zrezygnować z tej rasy, ponieważ bolończyki bardzo nie lubią przeprowadzek. Przywiązują się bowiem nie tylko do właściciela, ale także do miejsca w którym żyją.

Border Collie

Zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół jest dla nas bardzo ważne. Chcemy aby nasze psy cieszyły się szczęściem jednak nie zawsze jest to możliwe, ponieważ zapadają one na wiele poważnych chorób, które kończą się śmiercią.
Border collie jest to rasa, którą jest odporniejsza na trudne warunki klimatyczne jednak ma ona określone dla swojego gatunku choroby. U tej rasy mogą wystąpić min. anomalie oczu czy dysplazja stawu biodrowego. Anomalie oczu są chorobą genetyczną która może doprowadzić do ślepoty lub zaćmy. Objawami klinicznymi które możemy zauważyć są światłowstręt i nadmierne łzawienie, przekrwienie spojówkowe. Anomalie oczu mogą przybrać różne postacie w których zmiany siatkówki mogą być nieznaczne a choroba może przebiegać niezauważenie. Dysplazja stawu biodrowego dotyczy dużych lub średnich psów, polega ona na niedorozwoju panewki stawowej czyli zdeformowaniu stawów biodrowych. Jest to choroba nabyta która występuje w czasie wzrostu psa dlatego ważne jest by w tym okresie dbać odpowiednio o dużą ilość ruchu i prawidłowe żywienie. Ważne jest aby prawidłowo opiekować się naszym czworonogiem i w razie potrzeby udać się z nim do weterynarza.

Border terrier

Border terrier jest psem energicznym i potrzebuje dużo ruchu. Nadaje się dla osób które uprawiają różne sporty jak kolarstwo czy jogging, oraz ludzi lubiących długie spacery.
Jeżeli nie możemy poświecić mu dużo czasu lepiej się zdecydować na psa innej rasy, który nie potrzebuje tak dużo ruchu. Pies ten musi być wypuszczany 3 razy dziennie na minimum 2 godziny. Jest on wytrzymały i odporny na warunki klimatyczne, dzięki czemu można z nim wychodzić w każdą pogodę. Nie jest agresywny w stosunku do innych psów i ludzi, dlatego można bez obawy wychodzić na dwór również z innymi zwierzakami. Bywa uparty choć chętnie współpracuje z właścicielem i starszymi dziećmi. Bardzo się przywiązuje i jest troskliwy w stosunku do swoich właścicieli. Border terriery uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy związane z ruchem, szczególnie jeśli są to zabawy na wolnym powietrzu. Bardzo dobrze sprawdzają się w sportach i gonitwach np. agility i flyballu. Jest to pies bardzo żywiołowy przy którym na pewno nie będziemy się nudzić. Również i nam jego towarzystwo na pewno poprawi samopoczucie.

Boston terier

Pies ten, a właściwie ta rasa jest stosunkowo młoda, gdyż została stworzona dopiero w dziewiętnastym wieku. Dlatego też w porównaniu z innymi rasami jest stosunkowo młodą.
Należy jednak zauważyć, że ludzie, którzy zajmują się krzyżowaniem poszczególnych ras chcieli stworzyć psa, który będzie psem bojowym. Pierwszy trzon nazwy pochodzi od miejsca zamieszkania robotników, którzy chcieli wynaleźć właśnie nową rasę psów. Jednak jak wiadomo, powstał z tego naprawdę miły gatunek. Otóż rasa ta jest niczym innym jak skrzyżowaniem angielskich buldogów z terrierami angielskimi. Jednak te drugie są obecnie rasą wymarłą, dlatego też właśnie rasa taka jak Boston Terrier ciszy się tak ogromnym uznaniem wśród wielu osób na całym świecie. Należy pamiętać o tym, że bardzo często dzieje się tak, że dana trasa jest dalej modernizowana i w tym przypadku także tak było, gdyż w późniejszym czasie do tej mieszanki dodano jeszcze buldoga francuskiego. Tak więc powstał naprawdę wspinały okaz, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem wielu osób.

Recommended Posts

bulldog animal dog nature beauty 7476727
Psy

Rasy psów – Br

Psy brittany Każdy kto decyduje się na psa konkretnej rasy z pewnością szuka o nim informacji. Jednak jeśli chodzi właśnie o szczeniaka właśnie tej rasy musimy pamiętać o tym, że informacje które są o nim zawarte w książkach jak i również w Sieci bywają naprawdę bardzo różne. Jednak możemy być pewni co do jego narodowości, […]

dog border collie pet animal 7134183
Psy

Rasy psów – Bo

Bolończyki Najczęściej poszukujemy dwóch typów psów: psa obronnego lub psa do towarzystwa. Bolończyk jest z całą pewnością tym drugim typem i świetnie sprawdza się w swojej roli. Jeśli marzy nam się mały piesek, którym będziemy mogli się zajmować, a on chętnie będzie nam towarzyszył to bolończyk jest psem dla nas. Psy tej rasy uwielbiają pielęgnację, […]

hunt hunting dog billy
Psy

Rasy psów – Bi

Billy Dorosłe psy tej rasy mogą posiadać wagę, która mieści się w przedziale od około 25 do 30 kilogramów, wiadomo waga suczki wynosi troszkę mniej niż masa ciała psów. Posiadają one budowę ciała raczej atletyczną. Wysokość dorosłego psa wynosi od 60 do 70 cm, a suki mierzą od 50 do 62 cm. Posiadają one umaszczenie […]

string(15) "sidebar_layouts" 1