hunt hunting dog billy
Psy

Rasy psów – Bi

Billy

Dorosłe psy tej rasy mogą posiadać wagę, która mieści się w przedziale od około 25 do 30 kilogramów, wiadomo waga suczki wynosi troszkę mniej niż masa ciała psów.

Posiadają one budowę ciała raczej atletyczną. Wysokość dorosłego psa wynosi od 60 do 70 cm, a suki mierzą od 50 do 62 cm. Posiadają one umaszczenie jasne lub białe, a także mogą one być białe i zawierać na sobie pomarańczowe, bądź też cytrynowe plamy. Psiaki tej rasy posiadają: pysk w kształcie kwadratu; średniej wielkości łeb; zazwyczaj żuchwa przykryta jest poprzez wargę górną; szorstką w dotyku szatę; niezmiernie mocne nogi oraz stopy; trzeba tutaj również zaznaczyć to, że łapy znajdujące się z przodu są nieco bardziej umięśnione i są mocniejsze od tych, które znajdują się z tyłu; psy te dlatego posiadają taką budowę, gdyż jak już wiemy są to psy gończe; silny oraz długi ogon- w proporcjach zgodnych z jego całościową sylwetką i budową; przeważnie psiaki te posiadają oczy koloru ciemnego, które mogą posiadać albo czarne obramowanie albo brązowe; uszy średnich rozmiarów, przeważnie płaskie.

Bojowy pies kanaryjski

Wysokość dorosłych psów sięga od 60 do 66 cm, a ich waga waha się między 35 a 40 kg. Bojowy pies kanaryjski jest psem, który lubi ciepło.
Już na pierwszy rzut oka możemy odczytać, że psy te nie są zbyt „łagodne”. Posiadają one proporcjonalny do całości ciała łeb, w którym są osadzone niezbyt duże, owalne oczy, leciutko układające się w skok- przeważnie spotyka się je w kolorze brązowym; na linii nieco trochę powyżej oczy, po bokach głowy znajdują się niezbyt duże uszy, przeważnie w kształcie trójkąta. Wygląd jego twarzy nie za bardzo wzbudza sympatię u innych osób. Posiadają one bardzo silne szczęki, dlatego też są zaliczane do psów niebezpiecznych; są one bardzo silne i umięśnione. Mają masywną sylwetkę; mocny zad; mocne i silne kończyny i łapy; ogon średniej długości- nie za krótki nie za długi- luźno zwisający. Umaszczenie tej rasy jest różne. Najbardziej znanym ubarwieniem tej rasy jest przeważnie kolor czarny (czysty) lub z ewentualnymi dodatkami- pręgami w innych kolorach. Można spotkać rasy tych psów występujące w nieco jaśniejszych kolorach.

Bokser

Bokser to rasa psów, która uważana jest za rasę pracującą. Dlatego też często można spotkać dzisiaj przedstawicieli tej rasy na czynnej służbie w Policji.
Jednak oprócz zadań stróżujących ten pies świetnie sprawdzi się w dogoterapii. Boksery to rasa mało wymagająca, gdyż posiada bardzo krótką i twardą sierść, która nie wymaga częstej pielęgnacji. To idealny towarzysz, który ciągle jest energiczny, wesoły i skory do zabaw. Boksery idealnie nadają się do zabaw z dziećmi, gdyż są bardzo cierpliwe w stosunku do nich. Ich wygląd może wzbudzać lęk i z tego powodu niewiele osób, zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę boksery to bardzo łagodne psy. Boksery nie posiadają podszerstka, przez co źle znoszą zimno, a z powodu budowy kufy, również wysokie temperatury nie wpływają na nie dobrze. W związku z tym bokser nie jest psem, który mógłby mieszkać w budzie czy kojcu. Ponieważ psy tej rasy są bardzo żywiołowe to bardzo chętnie będą bawić się ze swoim panem jak i z całą rodziną. Należy poświęcić codziennie trochę czasu na zabawy ze swoim psem, aby mógł rozładować energię.

Recommended Posts

bulldog animal dog nature beauty 7476727
Psy

Rasy psów – Br

Psy brittany Każdy kto decyduje się na psa konkretnej rasy z pewnością szuka o nim informacji. Jednak jeśli chodzi właśnie o szczeniaka właśnie tej rasy musimy pamiętać o tym, że informacje które są o nim zawarte w książkach jak i również w Sieci bywają naprawdę bardzo różne. Jednak możemy być pewni co do jego narodowości, […]

dog border collie pet animal 7134183
Psy

Rasy psów – Bo

Bolończyki Najczęściej poszukujemy dwóch typów psów: psa obronnego lub psa do towarzystwa. Bolończyk jest z całą pewnością tym drugim typem i świetnie sprawdza się w swojej roli. Jeśli marzy nam się mały piesek, którym będziemy mogli się zajmować, a on chętnie będzie nam towarzyszył to bolończyk jest psem dla nas. Psy tej rasy uwielbiają pielęgnację, […]

hunt hunting dog billy
Psy

Rasy psów – Bi

Billy Dorosłe psy tej rasy mogą posiadać wagę, która mieści się w przedziale od około 25 do 30 kilogramów, wiadomo waga suczki wynosi troszkę mniej niż masa ciała psów. Posiadają one budowę ciała raczej atletyczną. Wysokość dorosłego psa wynosi od 60 do 70 cm, a suki mierzą od 50 do 62 cm. Posiadają one umaszczenie […]

string(15) "sidebar_layouts" 1